Modna łazienka – poznaj trendy na 2023

Modna łazienka – poznaj trendy na 2023

Modna łazienka – poznaj trendy na 2023

W pięknych wnętrzach człowiek czuje się lepiej – to pewne. Dobrze wiedzą o tym projektanci, którzy co roku prezentują nowości w zakresie projektowania i urządzania wnętrz. Trendy dotyczą zarówno całościowego spojrzenia na łazienkę, jak i poszczególnych jej elementów: ceramiki, armatury czy oświetlenia. Co proponują designerzy na 2023 rok? Wybraliśmy najciekawsze trendy, którymi warto się zainspirować!

Modna łazienka, czyli urządzona wzgodzie z naturą

Trendy modowe, jak i wnętrzarskie nie biorą się znikąd. Są one odpowiedzią na sytuację społeczną, polityczną i kierunek, w którym idzie społeczeństwo. Powrót do natury, który pojawił się jako silny trend pokazuje, że zmęczone technologią i szybkim życiem społeczeństwo potrzebuje wytchnienia. W zaciszu własnego domu, nawet znajduje się  on w centrum miasta, potrzebna jest oaza spokoju. Dlatego łazienki inspirowane naturą będą w centrum uwagi kolejny sezon. Jak stworzyć wnętrze czerpiące z tego trendu?

Materiały wykorzystywane do stworzenia takiej przestrzeni to drewno, kamień i szkło, a kolorystyka obejmuje stonowane, niezbyt krzykliwe barwy. Bazą do wykończenia takiej łazienki mogą być dostępne w naszym sklepie płytki inspirowane kamieniem, np. z kolekcji Interbau Blink Catwalk, obejmującej kafle imitujące różne rodzaje tego surowca. Drewno naturalne daje wspaniały, naturalny, kojący efekt, ale niekoniecznie sprawdza się w łazience. Funkcjonalną alternatywą dla desek są łazienkowe płytki drewnopodobne, których właściwości pozwalają na użycie ich nawet  w łazience. Uzupełnieniem wnętrza czerpiącego z natury jest oczywiście roślinność, która wprowadza do pomieszczenia życie i energię.

Płytka z kolekcji Interbau Blink Catwalk 120x120 cm w kolorze Grey
Płytka z kolekcji Interbau Blink Catwalk 120×120 cm w kolorze Grey

Beże i brązy

W nadchodzącym sezonie w łazienkach pojawi się kolorystyka do tej pory rzadko w nich używana. Beże i brązy to mikrotrend, wpisujący się w estetykę łazienek w stylu naturalnym i minimalistycznym.

Myślisz, że takie wnętrze będzie mdłe i pozbawione charakteru? Nic bardziej mylnego! Do jasnej palety barw doskonale pasują dodatki w kontrastowych barwach. Modna łazienka będzie więc kombinacją spokojnej, stonowanej bazy z wyrazistymi akcentami. Do beżu i brązu doskonale będzie pasować oczywiście czarna armatura łazienkowa albo ceramika sanitarna w tym kolorze.

Jeśli chcesz urządzić łazienkę nieco bardziej elegancką, połącz beż z chromem – taka kombinacja jest niekonwencjonalna, ale wygląda genialnie.

Niebanalna armatura: chrom, gun metal, miedź

Dodatkiem, który w tym sezonie wysunie się na pierwszy plan, będzie kolorowa armatura. Kolory, które są nowością to:

  • elegancki i wyrazisty gun metal, czyli zimny, ciemnoszary metalik;
  • miedź, będąca zupełnie niekonwencjonalnym wykończeniem strefy z umywalką czy wanną.

W trendach cały czas pozostaje chrom, który tym razem świetnie odnajdzie się w łazience minimalistycznej. Srebrne baterie przestaną być już tylko atrybutem wnętrz w stylu glamour! Z mody nie wyjdzie również czarny mat, a zestawy baterii w tym kolorze wciąż będą jednymi z najchętniej wybieranych.

Ponadczasowa elegancja

Jeśli chodzi o ceramikę, modne będą nowoczesne płytki łazienkowe z kamienia albo z jego imitacji. Przy ich pomocy można stworzyć łazienkę w każdym stylu: retro, art deco, glamour czy minimalistyczną.

Na który kamień warto stawiać? Właściwie na każdy. Stylowe wnętrze stworzysz na przykład z ciemnymi płytkami z granitu w głębokim antracytowym kolorze. Nieco bardziej nietuzinkowym wyborem będą płytki inspirowane barwnym onyksem z kolorowymi spękaniami. Wyraziste kafle imitujące marmur to z kolei wybór klasyczny i ponadczasowy. W naszym sklepie znajdziesz kolekcję płytek Panaria Eternity, na którą składają się kafle w różnych odcieniach marmuru, poprzecinane nierównomiernymi żyłkami.

Łazienki, które projektanci proponują na 2023 rok są niezwykle ponadczasowe: proste, minimalistyczne i bez zbędnych dodatków. Nie ma w nich miejsca na nadmiarowe wzory czy dekoracje. Ta prostota odpowiada na potrzebę przebywania w przestrzeni harmonijnej, bezpiecznej i spokojnej. Motywem, który najwyraźniej widać w tendencjach na najbliższy rok, jest chęć człowieka do obcowania z naturą.